10 NAJLEPSZYCH GIER NA KONSOLĘ XBOX 360

 

Gry Xbox360 od początku zdobyły sporą popularność. Oprawa graficzna i zróżnicowany tryb rozgrywki, które dostaraczały coraz to lepsze publikacje sprawiły, że konsola ta i wydawane na nią gry, zdobyła szeroką rzeszę zwolenników na całym świecie. Poniżej znajduje się zestawienie najlepszych 10 tytułów, który może być niejako podsumowaniem kilku lat Xboxa 360 na rynku, w związku z prezentacją nowej wersji – Xboxa One.

10. Call of Duty 4: Modern Warfare. Gra z gatunku first-person shooter, w której wcielamy się w postać amerykańskiego marine bądź brytyjskiego komandosa i wykonujemy misje w lokacjach takich jak Bliski Wschód, Rosja czy Azerbejdżan. O ile poprzednie części serii Call of Duty były osadzone w realiach II wojny światowej, o tyle akcja tej dzieje się w czasach współczesnych. Swoją popularność gra zawdzięcza wciągającej rozgrywce i trybowi gry wieloosobowej.

9. Grand Theft Auto 4. Wbrew temu, co sugeruje tytuł, jest to już dziewiąta część kultowej serii gier, w których gracz wciela się w ciemnego typa próbującego zrobić karierę w przestępczym światku. Gra wzbudziła wiele kontrowersji, spotykając się z oskarżeniami o promowanie przemocy.
8. Halo: Reach. First-person shooter osadzony w klimatach science-fiction. Jest rok 2552, a zadaniem gracza jest obrona ludzkości przed inwazją Obcych. Gra chwalona głównie za grafikę i efekty dźwiękowe.
7. Gears of War 2. Third-person shooter powielający sprawdzony scenariusz wojny ludzi z Obcymi – tym razem na obcej planecie. Druga część zyskała aprobatę graczy dzięki rozbudowanemu trybowi rozgrywki wieloosobowej.
6. Gears of War. Pierwsza część serii była hitem w 2006 roku, kiedy się ukazała. Graczy uwiodła wciągająca rozgrywka oraz fantastyczna grafika.
5. Call of Duty: Modern Warfare 2. W ciągu pierwszej doby od wydania gra ta sprzedała się w Stanach i Wielkiej Brytanii w liczbie niemal 5 mln egzemplarzy. Gra porwała graczy fantastycznym trybem multiplayer. Sporo kontrowersji wzbudziła natomiast jej fabuła, zwłaszcza interaktywna scena masakry cywili na lotnisku.
4. Minecraft. Niezależna gra komputerowa która odniosła ogromny sukces komercyjny. Sama rozgrywka polega na tworzeniu konstrukcji złożonych z sześciennych bloków w trójwymiarowym świecie. Obecnie gra stała się już artefaktem popkultury; znane są np. przypadki odtwarzania w Minecrafcie całych miast.
3. Call of Duty: Black Ops. Najwyżej sklasyfikowana część kultowej serii przenosi nas w okres zimnej wojny, a jej akcja toczy się m. in. w Wietnamie i na Kubie.
2. Halo 3. Kolejny first-person shooter o powiadający o wojnie ludzkości z obcymi. W grach tego typu kluczowa jest jednak nie fabuła, ale grywalność i tryb multiplayer. Na tym polu Halo 3 jest bezkonkurencyjny.
1. Kinect Adventures. Gra sportowa wykorzystująca Kinect, czyli czujnik ruchu. Interakcja z przedstawionym w grze światem odbywa się za pośrednictwem całego ciała, co stanowi rewolucję w świecie gier video.