Czym charakteryzuje się Flat Design?

Czym charakteryzuje się Flat Design

Twórcy stron internetowych cenią sobie wszelkie nowości, które pozwalają im się rozwijać pod kątem oczekiwań klientów.Postęp w temacie technologii nie pozwala zostawać w tyle, tym bardziej jeśli projektowanie stron Toruń traktuje się nie tylko jako pasję, ale także zawód. Wykorzystywanie flat design stało się zatem jednym z ciekawszych rozwiązań, których podświadomie wyczekiwaliśmy.

Flat design określa się jako jeden z najbardziej odpowiednich trendów webdesignu, ponieważ charakteryzuje go totalny minimalizm, o jaki coraz częściej zabiegamy. Już po samej nazwie możemy się zorientować, iż główną rolę w tym przypadku odgrywa  płaski design. Ową płaskość z kolei wyróżnia szereg cech, jakie wskazują na prostotę i elegancję. W pierwszej kolejności można wymienić ostre kąty, ograniczoną liczbę użycia kolorów, oraz niemniej istotne pozbycie się cieni i gradientów.

Dlaczego postawiliśmy na tego rodzaju trend w projektowaniu stron internetowych czy systemów operacyjnych i interfejsów aplikacji? Głównym powodem jest optymalizacja strony, a mianowicie im mniej różnego rodzaju upiększeń tj. gradienty, obrazki, kolory itp. tym pliki są lżejsze. Można by powiedzieć, że w dobie szybkiego internetu ta kwestia nie ma większego znaczenia, jednakże waga stron zawsze dotyczy mniejszego lub większego odciążenia serwera, co wiąże się z kosztami.

Praktyczność zastosowania, którym charakteryzuje się flat design, to najbardziej ceniony aspekt z punktu widzenia projektantów, jak także użytkowników stron www. Mowa tutaj o przejrzystej typografii, która odzwierciedla się intuicyjnym układem, jak również doborem stylu tekstu czy czcionką.

Możemy sugerować się mnóstwem powodów, dla których projektowanie stron internetowych w technice flat design jest obecnie szalenie popularne. Niemniej góruje tutaj bardzo dużo przestrzeni i minimalizmu, co idealnie trafia w gust klientów bądź czytelników, a tym samym sprawia, iż strona zyskuje na popularności.

Lata obcowania z różnego rodzaju stronami, a w rzeczy samej designem stron ukierunkowały nas na to, co się nazywa dostępnością, funkcjonalnością i elegancką prostotą. Od stron nie oczekujemy już nadmiernego upiększania, ponieważ liczy się jej przekaz, oraz łatwość poruszania się po minimalistycznych, prostych, jak także jednokolorowych symbolach. Płaski wygląd ikon i menu w połączeniu z jednobarwnością, to przełom w stronę lekkości i efektywności. Fotorealistyczne tekstury lub gradienty nie robią na nas już takiego wrażenia, dlatego charakterystyka flat design tak bardzo przypadła nam wszystkim do gustu.